| Size | 0.03 m / 0.019 m / 0.012 m |
|---|---|
| Country of Origin | CZ |
| California Prop 65 Warning | N |
| NumberOfItems | 1 |
| Restricted States | [] |
| Style | Surge Supressor |
| Item | Surge Supressor |
| Type | Surge Supressor |
| Includes | RC Coupling |
| Weight | 0.0000 |
| Length | 2.200 |
| Width | 1.300 |
| Depth | 1.300 |
| For Use With | 3RT2, S0 Frame Contactors |
| Voltage | 127 to 240 V |
| Features | Surge Supressor, Accessory Type Surge Supressor, Includes RC Coup |
| Battery Included | No |
| Voltage Type | 127 to 240 V |
| Voltage Range | 127 to 240 V |
Check the listing for details. Siemens 3Rt29261cd00 Suppressor For Contactor, 127-240 Vac. Width: 1.300, Made in CZ. Listed at 26.59 USD. & Recepticles. Electrical Outlets. Light Industrial. and Enclosures. Electrical Boxes. General Purpose. & Industrial.