| Compatible Battery Sizes | CR2032 |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Color | Black |
| Objective Lens Diameter | 20 mm |
| Maximum Magnification | 1x |
| MPN | SOR43012 |
| Reticle Color | Red |
| Brand | SIG SAUER |
| Mounting | Quick Detach |
| Type | Dot Sight |
| Reticle Type | MOA Dot |
| Model | ROMEO4H 1x20 MM |
| For Gun Type | Rifle |
| Mounting Location | Rail |
| Sport/Activity | Shooting |
| Item Weight | 7.6 oz |
| Tube Diameter | 20 mm |
Check the listing for details. Sig Sauer Romeo4H 1x20mm Red Dot SOR43012 - SOR43012. Color: Black, Condition: Used. Listed at 179.95 USD. Pre-owned, but in nice working order. Please refer to the pictures for complete details.