| Additional Parts Required | No |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
| Assembly Status | Partially Assembled |
| Brand | Unbranded |
| Color | Silver |
| Department | Adults |
| Frame Material | Rubber Wood |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Item Height | 24.00 in |
| Item Length | 48.00 in |
| Item Weight | 35.00lb |
| Item Width | 16.00 in |
| MPN | Counter Height Bench |
| Seat Depth | 16 in |
| Seat Height | 24 in |
| Style | Contemporary/Modern |
| Type | Bench |
Check the listing for details. Silver Faux Leather Counter Height Dining Bench Kitchen Seating Bech Wooden Legs. Color: Silver, Condition: New. Listed at 235.99 USD. 60.2" Storage Ottoman Bench Wide Chenille Upholstered Bed Bench End of Bed Taupe. 60.2" Storage Ottoman Bench Wide Chenille Upholstered Bed Bench End of Bed Beige. Black Loveseat Velvet Dining Upholstered Sofa Bench Silver Stainless Steel Legs.