| Number of Items in Set | 8 |
|---|---|
| Color | Beige |
| Material | Metal, Wood |
| Item Length | 18 in |
| Suitable For | Suit, Top/Dress, Coat/Jacket, Bottom/Skirt, Tie/Belt/Scarf, Bag/Purse |
| California Prop 65 Warning | May cause cancer and reproductive harm. See www.P65Warnings.ca.gov for more info. |
| Brand | Silver One |
| Personalize | No |
| Department | Adults |
| Type | Traditional Hanger |
| Assembly Required | No |
| Number in Pack | 8 |
| Item Height | 9 in |
| Original/Reproduction | Original |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 4 in |
Check the listing for details. Silver One 8 Wooden Hangers with Metal Hooks. Color: Beige, Condition: New, Made in China. Listed at 10.00 USD. Brand New Silver One 8 Wooden Hangers with Metal Hooks. With trousers bar