| Material | Faux Leather |
|---|---|
| Collection | Owen |
| Brand | Simpli Home |
| Model | AXCOT267S-DBR |
| MPN | AXCOT267S-DBR |
| Color | Brown |
| Type | Ottomans |
| Style | Mid-Century |
| Item Height | 18" |
| Item Width | 34" |
| Item Length | 26" |
| Category | Ottomans |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Faux Leather |
| Set Includes | Simpli Home Owen Faux Leather Storage Coffee Table Ottoman in Che |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Firmness | Faux Leather |
| Frame Material | Faux Leather |
| Department | Ottomans |
| Compatible Brand | Simpli Home |
| Product | Simpli Home Owen Faux Leather Storage Coffee Table Ottoman in Che |
| Installation | Yes |
| UPC | 840469020047 |
Check the listing for details. Simpli Home Owen Faux Leather Storage Coffee Table Ottoman in Chestnut. Color: Brown, Condition: New. Listed at 301.99 USD. Update your space with the Owen Mid Century Storage Ottoman. It features a lift up lid and a large interior storage space. Made with solid wood and premium fabrics for stylish durability and comfort.