| Main Purpose | Arch Support, Arthritis, Compression, Plantar Fasciitis, Stabilization, Pain Relief, Support |
|---|---|
| Package Dimensions LxWxH | 11.69x7.72x0.59 Inches |
| Size | Single /M/10"-12" |
| Color | Blue |
| Material | Polyester, Rubber |
| Item Length | 10 in |
| Weight | 0.18 Pounds |
| Brand | SS SLEEVE STARS |
| Department | Adult, Unisex |
| Type | Ankle Wrap |
| Unit Type | Unit |
| EAN | 0639385745673 |
| Labels & Certifications | Protect from Excessive Moisture |
| Item Height | 10 in |
| Body Area | Leg |
| Theme | Star |
| Features | Adjustable, With Flexion |
| Item Width | 10 in |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Sleeve Stars Ankle Brace For Ankle Support Unisex ADULT. Single /M/10"-12". Color: Blue, Condition: New, Made in China. Listed at 15.00 USD. brand new product