| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Style | Modern |
| Item Height | 6 in |
| Item Width | 23 in |
| Material | Polyester |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosa For more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Pattern | Solid |
| Type | Bolster |
| Features | Water Repellent |
| Color | AD103 |
| MPN | N/A |
| Item Length | 23 in |
| Care Instructions | Hand Wash |
| Number of Items in Set | One-Piece |
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | Daybed |
Check the listing for details. |Slipcover ONLY| Outdoor Same Piped Bolster Pillow Slipcover Small 23"x6" AD103. Color: AD103, Condition: New. Listed at 11.77 USD. New Document COVER ONLY - DOES NOT INCLUDE INSERT *** FABRIC SAMPLE IS AVAILABLE, PLEASE CONTACT US *** Piped Trim Small Bolster Pillow Slip Cover Only 23" x 6" AD103Cover Color: AD-103 PLEASE REMOVE THE COVER FROM THE BAG AND OPEN IT TO SEE ITS TRUE COLOR. THIS COLOR LOOK PEACHY WHEN IT IS FOLDED OVER ITSELF Edge Trim: Piped Edge (Same Color) Bolster Cover Dimension: A: 23" B: 6" Fabric: 230 Gram Polyester Upholstery Hidden Zipper Water Repellent (NOT WATERPROOF) Tips: Please Cover Or Store Cushion Pillow In Rainy Season Cleaning: Soap Clean And Rinse Off With Water Hose. Outdoor Durable!Qty: 1Light Item