| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Features | Water Repellent |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosa For more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Compatible Model | N/A |
| Item Width | 54 in |
| Pattern | Solid |
| Item Length | 75 in |
| Item Height | 8 in |
| Suitable For | Daybed |
| Material | Polyester |
| Model | Daybed Mattress Slipcover |
| Product Line | Daybed Mattress Slipcover |
| Upholstery Fabric | Polyester/Polyester Blend |
| Item Weight | 2 lbs |
| Compatible Brand | N/A |
| Brand | Unbranded |
| Style | Modern |
| Color | AD002 |
| Room | Bedroom |
| Type | Slipcover |
Check the listing for details. |SLIPCOVER ONLY| Outdoor Same Piped Daybed Slipcover Fitted Sheet Full 8" AD002. Color: AD002, Condition: New. Listed at 99.77 USD. New Document |SLIPCOVER ONLY| Outdoor Same Piped Daybed Slipcover Fitted Sheet Full 8" AD002 Mattress Not Included Full Size SLIP COVER Only: 75" x 54" x 8"Color: AD002 Edge Trim: Piped Edge (same color) Fabric: 230 Gram Polyester Upholstery Hidden Zipper Water Repellent *Not Water Proof* Tips: Please cover or store cushion pillow in rainy season Cleaning: Soap clean and rinse off with water hose. Outdoor durable!Qty: 1Light Item