| Features | Removable Cover, Water Resistant, Zipper |
|---|---|
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otraos danos reproductivos |
| MPN | NA |
| Item Width | 39 in |
| Pattern | Solid |
| Item Length | 75 in |
| Item Height | 6 in |
| Number of Items in Set | Five-Piece |
| Suitable For | Bolster, Daybed, 2-Seater Bench, 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Bench, 3-Seater Porch Swing |
| Material | Polyester |
| Brand | Unbranded |
| Style | Modern |
| Color | AD003 |
| Type | Cushion Cover |
Check the listing for details. |SLIPCOVER ONLY|S2 Daybed Mattress Bolster Backrest Covers Knife Edge Twin AD003. Color: AD003, Condition: New. Listed at 135.77 USD. Color: AD003. 2 x Bolster Pillow Cover Only: 27" x 8". Mattress and Insert Not Included. Edge Trim: Knife Edge. 1 x Twin Fitted Sheet Cover Only: 75" x 39" x 6". Water Repellent Not Water Proof . Cleaning: Soap clean and rinse off with water hose.