| Features | Removable Cover, Water Resistant, Zipper, Zipper Closure |
|---|---|
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosa For more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Item Width | 54 in |
| Item Length | 75 in |
| Item Height | 6 in |
| Number of Items in Set | Six-Piece |
| Suitable For | 2-Seater Bench, 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Bench, 3-Seater Porch Swing |
| Material | Polyester |
| Brand | Unbranded |
| Style | Modern |
| Color | AD103 |
| Type | Cushion Cover |
Check the listing for details. |SLIPCOVER ONLY|S3 Daybed Mattress Bolster Backrest Covers Knife Edge Full AD103. Color: AD103, Condition: New. Listed at 160.77 USD. Color: AD103. 2 x Bolster Pillow Cover Only: 42" x 8". Mattress and Insert Not Included. Edge Trim: Knife Edge. Water Repellent Not Water Proof . Cleaning: Soap clean and rinse off with water hose. Outdoor durable!