| Features | Removable Cover, Water Resistant, Zipper, Zipper Closure |
|---|---|
| Item Width | 54 in |
| Pattern | Solid |
| Item Length | 75 in |
| Item Height | 6 in |
| Number of Items in Set | Six-Piece |
| Suitable For | 2-Seater Bench, 3-Seater Porch Swing |
| Material | Polyester |
| Brand | Unbranded |
| Style | Modern |
| Color | AD108 |
| Type | Cushion Cover |
Check the listing for details. |SLIPCOVER ONLY|S3 Daybed Mattress Bolster Backrest Covers Knife Edge Full AD108. Color: AD108, Condition: New. Listed at 178.77 USD. Color: AD108. 2 x Bolster Pillow Cover Only: 42" x 8". Mattress and Insert Not Included. Edge Trim: Knife Edge. Water Repellent Not Water Proof . Cleaning: Soap clean and rinse off with water hose. Outdoor durable!