| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Features | Removable Cover |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otraos danos reproductivos |
| MPN | NA |
| Item Width | 39 in |
| Pattern | Solid |
| Item Length | 75 in |
| Item Height | 6 in |
| Number of Items in Set | Six-Piece |
| Suitable For | Daybed |
| Material | Polyester |
| Brand | Unbranded |
| Style | Modern |
| Color | AD106 |
| Type | Cushion Cover |
Check the listing for details. |SLIPCOVER ONLY|S3 Daybed Mattress Bolster Backrest Covers Piped Trim Twin AD106. Color: AD106, Condition: New. Listed at 158.77 USD. New Document |SLIPCOVER ONLY|S3 Daybed Mattress Bolster Backrest Covers Piped Trim Twin AD106 Mattress and Insert Not Included Fully Encase Cover with Hidden Zipper 1 x Twin Fitted Sheet Cover Only: 75" x 39" x 6" 2 x Bolster Pillow Cover Only: 27" x 8" 3 x Back Pillow Cover Only: 24.5" x 20" x 5"Color: AD106 Edge Trim: Piped Edge (same color) Fabric: 230 Gram Polyester Upholstery Hidden Zipper Water Repellent *Not Water Proof* Tips: Please cover or store cushion pillow in rainy season Cleaning: Soap clean and rinse off with water hose. Outdoor durable!Qty: 1Light Item