| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
|---|---|
| Item Width | 60 in |
| Pattern | Solid |
| Item Length | 80 in |
| Item Height | 6 in |
| Number of Items in Set | Three-Piece |
| Suitable For | Bolster, Daybed |
| Material | Polyester |
| Brand | Unbranded |
| Color | AD108 |
| Type | Bolster |
Check the listing for details. |SLIPCOVER ONLY|S5 Daybed Mattress Bolster Pillow Cover Knife Edge Queen AD108. Color: AD108, Condition: New. Listed at 75.00 USD. Color: AD108. 2 x Bolster Cover: 58" x 8". 1 x Mattress Cover: 80" x 60" x 6". Edge Trim: Knife Edge. Fabric: 230 Gram Polyester Upholstery. COVER ONLY - DOES NOT INCLUDE INSERT. Water Repellent Not Water Proof .