| Features | Repellent, Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
|---|---|
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosa For more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| MPN | NA |
| Item Width | 54 in |
| Pattern | Solid |
| Item Length | 75 in |
| Item Height | 6 in |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
| Suitable For | Bolster, Daybed Water |
| Material | Polyester |
| Brand | Unbranded |
| Color | AD005 |
| Type | Bolster |
| UPC | NA |
Check the listing for details. |SLIPCOVER ONLY|S6 Daybed Mattress Bolster Pillow Covers Piped Trim Full AD005. Color: AD005, Condition: New. Listed at 137.77 USD. Color: AD005. 2 x Bolster Cover: 42" x 8". 1 x Bolster Cover: 73" x 8". 1 x Mattress Cover: 75" x 54" x 6". COVER ONLY - DOES NOT INCLUDE INSERT. Cleaning: Hand Wash, Spot Clean. Water Repellent Not Water Proof .