| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
|---|---|
| Item Width | 8 in |
| Pattern | Solid |
| Item Length | 73 in |
| Item Height | 8 in |
| Number of Items in Set | Three-Piece |
| Suitable For | 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Porch Swing, 4-Seater Porch Swing, Bolster |
| Material | Polyester |
| Brand | Unbranded |
| Color | AD101 |
| Type | Bolster |
Check the listing for details. |SLIPCOVER ONLY| S6 Knife Edge Bolster Pillow SlipCover Twin Size 73" x 8" AD101. Color: AD101, Condition: New. Listed at 75.77 USD. Color: AD101. 1 x Bolster Cover: 73" x 8". 2 x Bolster Cover: 27" x 8". Edge Trim: Knife Edge. COVER ONLY - DOES NOT INCLUDE INSERT. Water Repellent Not Water Proof .