| 1pc or 2 pcs | One Pc |
|---|---|
| Color | Blue |
| Item Width | 26 in |
| Department | Kids |
| Year Manufactured | 2022 |
| Original/Reproduction | Modern Reproduction |
| Modified Item | No |
| Item Height | 45 in |
| Set Includes | Chair |
| Assembly Required | Yes |
| Finish | Smooth |
| Theme | Family & Friends |
| Type | Camping Chair |
| Item Length | 28 in |
| Indoor/Outdoor | Indoor & Outdoor |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Custom Bundle | No |
| Brand | Slsy |
| Features | Adjustable |
| Seating Capacity | 1 |
| Manufacturer Warranty | 1 Month |
| Care Instructions | Clean with Dampen Cloth |
| Colors | Blue |
Check the listing for details. Slsy Zero Gravity Chair Reclining Lounge Chair 2 Pack Gray Double-sided Mat. Color: Blue, Condition: New. Listed at 94.99 USD. ☂【HEAVY DUTY】: Our Zero Gravity Chair supports up to 440 lbs. Upgrading the fabric to make sleep more comfortable; ☂【ADJUSTABLE DESIGH】: This outdoor recliner can be adjusted from 90º to 170º effortlessly for your preference.