| colors | Green W/Mattress & Cup Tray&Headrest |
|---|---|
| Foldable Size | 26inx 37.4in |
| Type | Acapulco Chair |
| Brand | SLSY |
| Color | Green Blue Gray Ivory white |
| Item Height | 45 in |
| Item Length | 23.6 in |
| Item Width | 29.5 in |
| Set Includes | Chair, Cushion, Table |
| Indoor/Outdoor | Indoor & Outdoor |
| Material | High quality textilene fabric |
| Features | Adjustable, Cup Holder, Cushion Included, Foldable |
| Department | Adults, Kids |
| Style | Modern |
| Item Weight | 18.73 lb |
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Maximum Weight Capacity | 440 lb |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Year Manufactured | 2023 |
| Theme | Patio Chairs |
Check the listing for details. SLSY Zero Gravity Chair w/ Remove Pad Ergonomic Patio Recliner Foldable Loungers. Color: Green Blue Gray Ivory white, Condition: New. Listed at 114.99 USD. 【 ZERO GRAVITY 】 The zero gravity chair is designed to satisfy your ultimate comfort. The armrest of outdoor padded lounge chair is thick and contoured. It will serve you whether sitting or lying, outdoor and indoor.