| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Color | Black |
| Set Includes | Chair |
| Item Length | 8.8" |
| Suitable For | Backpacking |
| Brand | Unbranded |
| Type | Stool |
| Weight Capacity | 225 lb |
| Item Height | 10.6" |
| Frame Material | Aluminum |
| Features | Foldable |
| Folded Dimensions | 9.8" x 4.7" |
| Seat Material | Cloth |
| Item Width | 9.7" |
Check the listing for details. Small Folding Stool Mini Portable Outdoor Camping Chair Foldable Hiking. Color: Black, Condition: New. Listed at 14.98 USD. Small Folding Chair StoolDescriptionSmall yet suprisingly very strong foldable stool. Great for Camping, Hiking, Picnic, Festival, Outdoors. Strong aluminum metal frame can support up to 220lbs / 100kg. Comfortable cloth fabric seat. Folds to an ultra compact size! ( 9.8" x 4.7" ) Size when assembled: 10.6" x 8.8" x 9.7" Includes a free carrying bag as pictured. Package Contents1 x Small Folding Stool1 x Carrying BagCondition and WarrantyThis item is 100% Brand New and Never Used.Returns accepted within 30 Days after buyer receives the itemRefund will be given as money back or item exchange (buyer's choice)Items must still be in original condition (with original packaging if applicable)If the item was not as described or doesn't work perfectly when you receive it, you may return it for an exchange or full refund within 30 Days. Please contact us through eBay messages if there is any problem with the order.Shipping InformationWe ship to United States ONLY for FREEP.O. Box FREEItem will usually be shipped SAME DAY if purchased before 12:00PM ESTItems will be shipped within 48 hours during weekends and holidaysNo local pickupPayment Method We use Ebay's payment gateway to accept payment via Credit Card, Debit Card, Gift Card, Paypal, Apple Pay, and Google Pay.We Strive For Positive Feedback!