| Color | Blue |
|---|---|
| Set Includes | Chair |
| Item Length | 8.8" |
| Suitable For | Backpacking, Camping, Hiking, Indoor/Outdoor, Camping, |
| Brand | Unbranded |
| Type | Stool |
| Weight Capacity | 225 lb |
| Item Height | 10.6" |
| Frame Material | Aluminum |
| Features | Foldable, Heavy Duty, Lightweight, Portable, Foldable,, Portable,, Quick-Drying |
| Folded Dimensions | 9.8" x 4.7" |
| Seat Material | Cloth |
| Item Width | 9.7" |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Small Folding Stool Mini Portable Outdoor Camping Chair Foldable Hiking. Color: Blue, Condition: New, Made in China. Listed at 11.19 USD. Light Portable High Durable Outdoor Folding chair With Bag Outdoor Folding Fold Aluminum Chair Stool Seat Fishing Picnic Camping. Chair is made of Oxford cloth, which is thick and comfortable, wear-resistant and tear-resistant.