| Common Uses | Race Car bodies, trailers, hobbies, Snow mobiles a |
|---|---|
| Brand | Bryke Fasteners |
| Manufacturer Part Number | 101-111 |
| Surface Finish | Black |
| Product Type | Blind Rivet |
| Pull Type: | Standard |
| Color | Black |
| Head Size | Small Head: 3/8" OD |
| Body Material | Aluminum |
| Nail Material | Aluminum |
| Rivet Size | 3/16" |
| Package Size | 250 ct. Box |
| Grip Range | 3/8" - 1/2" |
| Part Brand | Bryke Fasteners |
Check the listing for details. Small Head Black Rivets Long Reach Pop Rivet 250ct 3/16" Racing Fasteners IMCA. Color: Black, Condition: New. Listed at 25.75 USD. 3/16"Small Head Rivets. Bryke Racing Part# 101-111. Aluminum Nail / Aluminum Head. Extra Long Grip Range.