| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Common Uses | Race Car bodies, trailers, hobbies, Snow mobiles and most any pla |
| Part Brand | Bryke Fasteners |
| Manufacturer Part Number | 100-127x50 |
| Surface Finish | Mill |
| Product Type | Blind Rivet |
| Pull Type: | Standard |
| Color | Mill |
| Head Size | Small Head: 3/8" OD |
| Body Material | Aluminum |
| Nail Material | Steel |
| Rivet Size | 3/16" |
| Package Size | 50 ct. Bag |
| Grip Range | 1/4" - 3/8" |
| Brand | Bryke Fasteners |
Check the listing for details. Small Head Mill Rivets Pop Rivet 50ct 3/16" Racing Fasteners IMCA USMTS. Color: Mill, Condition: New. Listed at 7.95 USD. 3/16 Mill Finish Rivets Head size: Small Head (3/8" Diameter) Grip Range: 1/4" - 3/8" Steel Nail / Aluminum Head Bag of 50 Bryke Racing Part# 100-127x50 Check out our other eBay listings