| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Oval |
| Size | Small |
| Color | Brown |
| Material | Wicker |
| Item Length | 8 in |
| Suitable For | Indoor |
| Mounting | Freestanding |
| Brand | Unbranded |
| Type | Basket |
| Item Height | Less Than 4 in |
| Number in Pack | 1 |
| Features | With Handles, Non-Lidded |
| Handmade | Yes |
| Item Width | 5 in |
Check the listing for details. Small Oval Wicker Basket with Handles, Brown, Handmade, 8x5x2 Inches. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 12.99 USD. 33026: No markings. Cute little basket