| Compatible Brand | For Fujifilm |
|---|---|
| Color | Black |
| Compatible Model | for FUJIFILM GFX100S II |
| Material | Aluminium, Stainless Steel |
| Item Length | 160.0mm |
| To Fit | Camera |
| Brand | SmallRig |
| Type | L-Shape Mount Plate Bracket |
| Unit Type | Unit |
| Mount Type | Tripod |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 107.7mm |
| Model | 4716 |
| Compatible Series | for FUJIFILM GFX100S II |
| Features | Dual Arca-Swiss, Quick Release |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Weight | 132.0 ± 5.0g |
| Item Width | 65.1mm |
Check the listing for details. SmallRig GFX100S II L-Shape Bracket Quick Release Plate for FUJIFILM GFX100S II. Color: Black, Condition: New. Listed at 89.99 USD. SmallRig L-Shape Mount Plate for FUJIFILM GFX100S II 4716. The advanced locating block with the built-in cold shoe mount provides dual-point support to stabilize the cage and prevent distortion after extending the side plate.