| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 60 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Compatibility | accessories with diameter 15mm-40mm |
| Net Weight | 0.13kg |
| Country/Region of Manufacture | China |
| MPN | 735 |
| Mount Type | Snap-On |
| Features | Adjustable |
| Compatible Brand | Universal |
| Color | Black |
| Material | Aluminum |
| To Fit | Camera |
| Brand | SmallRig |
| Type | Wrap |
| Model | SmallRing Super Clamp |
| Item Weight | 0.13kg |
Check the listing for details. SmallRig Super Clamp w/ 1/4" and 3/8" Thread for Cameras Lights - 735. Color: Black, Condition: New. Listed at 8.90 USD. About the Product This super cool clamp was made of lightweight aluminum alloy, comes with 1/4"-20 and 3/8"-16 thread and can be mounted virtually anywhere, such as cameras, lights, umbrellas, hooks, shelves, plate glass, crossbars, even other Super Clamps. Maximum payload: 1.5kg Compatibility: accessories with diameter 15mm-40mmWeek DealsShop by Camerafor Sonyfor Nikonfor FUJIFILMfor Canonfor PanasonicPower SolutionCamera TripodPhotography LightLens AccessoriesPhone AccessoriesStabilizer AccessoriesBrand OutletProduct Description