| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Type | Slipcover |
| Material | Velvet |
| Suitable For | daybed, pillow, bolster |
| Color | AD347 |
| Compatible Brand | Universal |
| Model | Daybed slipcover |
| Compatible Model | Universal |
| Product Line | Daybed slipcover |
| Item Height | 6 in |
| Item Length | 80 in |
| Item Width | 39 in |
| Item Weight | 10 lb |
| UPC | 747785423494 |
Check the listing for details. STYLE V1 TwinXL Velvet KnifeEdge Indoor Daybed Mattress Pillow |COVER ONLY|AD347. Color: AD347, Condition: New. Listed at 175.99 USD. Color: AD347. 2 x Bolster Pillow Cover Only: 37" x 8". MATTRESS AND INSERTS NOT INCLUDED . Fabric: 100% Polyester Velvet Fabric. 2 x Back Pillow Cover Only: 28" x 20" x 5". Edge Trim: Knife Edge. 1 x Twin-XL Fitted Sheet Cover Only: 80"x 39" x 6".