| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Type | Slipcover |
| Color | AD347 |
| Material | Velvet |
| Suitable For | Daybed, Bolster, Pillows |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosa For more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Compatible Brand | Universal |
| Compatible Model | Universal |
| Item Length | 75 in |
| Item Height | 6 in |
| Model | Daybed slipcover |
| Item Width | 39 in |
| Item Weight | 4 lb |
| Product Line | Daybed slipcover |
| UPC | 747785437002 |
Check the listing for details. STYLE V4 Twin Velvet Pipe Trim Indoor Daybed Bolster Pillow |COVER ONLY| AD347. Color: AD347, Condition: New. Listed at 75.99 USD. Color: AD347. 2 x Bolster Pillow Cover Only: 37" x 8". Fabric: 100% Polyester Velvet Fabric. 2 x Back Pillow Cover Only: 28" x 20" x 5". Fully Encase Cover with Hidden Zipper. Small Freight Item.