| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Type | Slipcover |
| Material | Velvet |
| Suitable For | Daybed, Pillows, Bolster |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm.ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosaFor more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Color | AD339 |
| Compatible Brand | Universal |
| Compatible Model | Universal |
| Item Length | 75 in |
| Item Height | 6 in |
| Model | Daybed slipcover |
| Item Width | 39 in |
| Item Weight | 10 lb |
| Product Line | Daybed slipcover |
| UPC | 747785423043 |
Check the listing for details. STYLE V5 Twin Velvet Pipe Trim Indoor Daybed Mattress Pillow |COVER ONLY| AD339. Color: AD339, Condition: New. Listed at 121.99 USD. Color: AD339. 2 x Bolster Pillow Cover Only: 37" x 8". MATTRESS AND INSERTS NOT INCLUDED . Fabric: 100% Polyester Velvet Fabric. 1 x Twin Fitted Sheet Cover Only: 75"x 39" x 6". Fully Encase Cover with Hidden Zipper.