| Shape | Rectangle |
|---|---|
| Style | Modern |
| Item Height | 6 in |
| Item Width | 39 in |
| Fill Material | Polyester/Polyfill |
| Material | Polyester |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivos |
| Pattern | Solid |
| Type | Cushion Set |
| Features | Water Repellent, Deep Seating, Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
| Color | AD104 |
| MPN | NA |
| Item Length | 75 in |
| Care Instructions | Spot Clean |
| Number of Items in Set | Five-Piece |
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | 2-Seater Bench/Swing Seat, daybed, 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Porch Swing, 4-Seater Porch Swing |
Check the listing for details. Style1 5PC Contrast Pipe Daybed Mattress Cushion Complete Set-Twin Size AD104. Color: AD104, Condition: New. Listed at 599.50 USD. 2 x Bolster Pillow Cover and Insert 1800 Gram Fiberfill Per Bolster. 1 x Twin Foam Mattress and Cover Premium Foam Mattress. 3-Layers Foam Mattress: Foam + Fiberfill + Dacron Wrap 3-Layers Pillow Insert.