| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure, Water Repellent |
|---|---|
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosa For more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| MPN | NA |
| Item Width | 60 in |
| Item Length | 80 in |
| Item Height | 6 in |
| Number of Items in Set | Five-Piece |
| Suitable For | 2-Seater Bench, 3-Seater Bench, 4-Seater Bench |
| Material | Polyester |
| Brand | Unbranded |
| Color | AD104 |
| Type | Cushion Set |
| UPC | NA |
Check the listing for details. Style2 5PC Contrast Pipe Daybed Mattress Cushion Complete Set Queen Size AD104. Color: AD104, Condition: New. Listed at 519.00 USD. Color: AD104. 2 x Bolster Pillow Cover and Insert 2500 Gram Fiberfill Per Bolster. 1 x Queen Foam Mattress and Cover: 80"(A) x 60"(B) x 6"(C). Premium Foam Mattress. 3-Layers Foam Mattress:Foam + Fiberfill + Dacron Wrap.