| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
|---|---|
| Fill Material | Polyester/Polyfill |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivos For more information go to https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Item Width | 39 in |
| Pattern | Solid |
| Item Length | 75 in |
| Item Height | 6 in |
| Number of Items in Set | Five-Piece |
| Suitable For | Daybed, 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Porch Swing, 4-Seater Porch Swing |
| Material | Polyester |
| Brand | Unbranded |
| Style | Modern |
| Color | AD108 |
| Type | Cushion Set |
Check the listing for details. Style2 5PC Contrast Pipe Daybed Mattress Cushion Complete Set Twin Size AD108. Color: AD108, Condition: New. Listed at 539.77 USD. Color: AD108. 2 x Bolster Pillow Cover and Insert 1500 Gram Fiberfill Per Bolster. 1 x Twin Foam Mattress and Cover: 75"(A) x 39"(B) x 6"(C). Premium Foam Mattress. 3-Layers Foam Mattress: Foam + Fiberfill + Dacron Wrap.