| Style | Modern |
|---|---|
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm.ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosaFor more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Type | Cushion Set |
| Features | Zipper, Zipper Closure, Removable Cover |
| Color | AD002 |
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | 2-Seater Bench, 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Bench, 3-Seater Porch Swing |
| Pattern | Solid |
| Shape | Rectangle |
| Fill Material | Polyester/Polyfill |
| Material | Polyester |
| Item Length | 80 in |
| Item Height | 6 in |
| Item Width | 60 in |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
| UPC | NA |
Check the listing for details. Style3 6PC Contrast Pipe Daybed Mattress Cushion Complete Set-Queen Size AD002. Color: AD002, Condition: New. Listed at 519.00 USD. 2 x Bolster Pillow Cover and Insert 2500 Gram Fiberfill Per Bolster. 1 x Queen Foam Mattress and Cover Premium Foam Mattress. 3-Layers Foam Mattress 3-Layers Pillow Insert 3 x Back Pillow Cover and Insert.