| Number of Items in Set | Six-Piece |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Shape | Rectangle |
| Color | AD005 |
| Material | Polyester |
| Item Length | 75 in |
| Suitable For | 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Porch Swing, 4-Seater Porch Swing |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm.ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosaFor more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Brand | Unbranded |
| Type | Bolster |
| Item Height | 6 in |
| Style | Modern |
| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
| Item Width | 54 in |
| UPC | 727969256582 |
Check the listing for details. Style3 Full Size 6PC Knife Edge Daybed Mattress Bolster Pillow Cover Only AD005. Color: AD005, Condition: New. Listed at 170.99 USD. Color: AD005. Style-3 Full Size 6 PC Knife Edge Mattress Bolster Back Cover Only. 2 x Bolster Pillow Cover Only: 42 " x 8". Mattress and Insert Not Included . 3 x Back Pillow Cover Only: 24.5 " x 20" x 5".