| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Number of Items in Set | Five-Piece |
| Pattern | Solid |
| Shape | Rectangle |
| Color | AD001 |
| Fill Material | Polyester/Polyfill |
| Material | Polyester |
| MPN | N/A |
| Item Length | 80 in |
| Suitable For | 2-Seater Porch Swing |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosa For more information: https: www.p65warnings.ca.gov/ |
| Brand | Unbranded |
| Type | Cushion Set |
| Item Height | 6 in |
| Style | Modern |
| Features | Removable Cover |
| Item Width | 60 in |
Check the listing for details. STYLE4 QUEEN SIZE Outdoor Daybed Mattress Bolster Backrest Cushion |COVERS ONLY|. Color: AD001, Condition: New. Listed at 100.00 USD. STYLE4 QUEEN SIZE Outdoor Daybed Mattress Bolster Backrest Cushion |COVERS ONLY| Product Detail Brand New STYLE 4 - Outdoor Daybed Mattress Bolster Backrest Cushion Queen Size |COVERS ONLY| *MATTRESS FOAM AND PILLOW INSERTS NOT INCLUDED* Fully Encase Cover with Hidden Zipper Fabric: 230 Gram Polyester Upholstery Water Repellent *Not Water Proof* Hidden Zipper |QUEEN SIZE| 1 x Queen Mattress Cover: 80" x 60" x 6" 2 x Bolster Pillow Cover: 58" x 8" 2 x Back Pillow Cover: 30.5" x 20" x 5" Color: Edge Trim: Tips: Please cover or store cushion pillow in rainy season Cleaning: Soap clean and rinse off with water hose. Outdoor durable! Quantity: 1 Small Freight Item THANK YOU FOR VISITING