| Item Height | 6 in |
|---|---|
| Item Width | 28 in |
| Type | Cushion Set |
| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
| Color | AD104 |
| Item Length | 52 in |
| Number of Items in Set | Three-Piece |
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | 2-Seater Bench, 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Bench, 3-Seater Porch Swing |
| Pattern | Solid |
| Shape | Rectangle |
| Fill Material | Polyester/Polyfill |
| Material | Polyester |
| Style | Modern |
| UPC | NA |
Check the listing for details. Style5 Crib Daybed Mattress Bolster Contrast Piped Slipcover Complete Set AD104. Color: AD104, Condition: New. Listed at 305.50 USD. Piped Trim (Contrast Color). Premium Foam Mattress. 3-Layers Foam Mattress:Foam + Fiberfill + Dacron Wrap 3-Layers Pillow Insert (D30) 1.8 PCF High-Densityand Dacron Wrap. Polyester Fiberfill + Fiber Warp + Dacron Wrap.