| Item Height | 6 in |
|---|---|
| Item Width | 60 in |
| Material | Polyester |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosa For more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Pattern | Solid |
| Type | Bolster |
| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
| Color | AD109 |
| Item Length | 80 in |
| Number of Items in Set | Three-Piece |
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Porch Swing, 4-Seater Porch Swing |
| Shape | Rectangle |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. COVER ONLY STYLE 5 Mattress Pillow Daybed Porch Swing Pipe Trim Queen AD109. Color: AD109, Condition: New, Made in China. Listed at 80.00 USD. Style5 Queen Pipe Trim Mattress Bolster Pillow Outdoor Slip Cover ONLY AD109. 230 Gram Polyester Upholstery Fabric. Cleaning: Soap clean and then rinse off with water hose. Outdoor durable! Edge Trim.