| Item Height | 6 in |
|---|---|
| Item Width | 39 in |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm.ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosaFor more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Type | Cushion Set |
| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
| Color | AD103 |
| Item Length | 80 in |
| Number of Items in Set | Three-Piece |
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | 2-Seater Bench, 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Bench, 3-Seater Porch Swing |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Solid |
| Fill Material | Polyester/Polyfill |
| Material | Polyester |
| Style | Modern |
| Country of Origin | China |
| UPC | NA |
Check the listing for details. Style5 TwinXL Daybed Mattress Bolster Contrast Pipe Slipcover Complete Set AD103. Color: AD103, Condition: New, Made in China. Listed at 469.50 USD. Premium Foam Mattress. 3-Layers Foam Mattress:Foam + Fiberfill + Dacron Wrap 3-Layers Pillow Insert Piped Trim (Contrast Color). (D30) 1.8 PCF High-Densityand Dacron Wrap. Soap clean and rinse off with water hose.