| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Item Height | 6 in |
| Item Width | 54 in |
| Material | Polyester |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosa For more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Pattern | solid |
| Type | Bolster |
| Features | Water Repellent |
| Color | AD104 |
| MPN | Does Not Apply |
| Item Length | 75 in |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | Bolster |
Check the listing for details. Style6 Full Size Pipe Trim Bolster Pillow Cushion Outdoor Slip Cover ONLY AD104. Color: AD104, Condition: New. Listed at 109.99 USD. Style6 Full Size Pipe Trim Bolster Pillow Cushion Outdoor Slip Cover ONLY AD104 Item#:9626 Product Detail Brand NewStyle-6 Full Size 4 PC Pipe Trim Mattress Bolster Cover Set ONLY*MATTRESS AND INSERTS NOT INCLUDED*Fully Encase Cover with Hidden Zipper1 x Full Fitted Sheet Cover Only: 75" x 54" x 6" 2 x Bolster Pillow Cover Only: 42" x 8"1 x Bolster Pillow Cover Only: 73" x 8"Color: AD104 Edge Trim: Piped Trim (same color) Fabric: 230 Gram Polyester UpholsteryHidden ZipperWater Repellent *Not Water Proof*Tips: Please cover or store cushion pillow in rainy seasonCleaning: Soap clean and rinse off with water hose. Outdoor durable!Quantity: 1Small Freight Item THANK YOU FOR VISITING Powered by Jazva