| Color | Brown-leather |
|---|---|
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Shape | Rectangular |
| Required Tools | No Tools Required |
| Material | Leather, Engineered Wood |
| Item Length | 34 in |
| Additional Parts Required | No |
| Brand | Unbranded |
| Type | Storage Ottoman |
| Department | Adults |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 13 in |
| Packaging | Box |
| Personalized | No |
| Room | Living Room |
| Item Width | 13 in |
| Upholstery Fabric | Leather |
Check the listing for details. Stylish Folding Ottoman Storage Bench Multifunctional Footstool Living Room New. Color: Brown-leather, Condition: New. Listed at 60.14 USD. 【Multipurpose bench with storage】Storage ottoman footstool can be used as a coffee table, small seat, chair stool, bed footstool,perfect for bedroom, living room, leg rest,living room storage. It can be placed anywhere you want.