| Pattern | Quilted |
|---|---|
| Color | White |
| Fill Material | NA |
| MPN | NA |
| Item Length | 75in |
| Additional Parts Required | No |
| Brand | Sunbeam |
| Type | Mattress Pad |
| Department | Adults |
| Seating Capacity | NA |
| Seat Depth | NA |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 21in |
| Back Style | NA |
| Model | Restful Quilted Mattress Pad |
| Style | Square Quilted |
| Theme | NA |
| Frame Material | NA |
| Features | Machine Washable, Hang Dry |
| Room | Bedroom |
| Item Width | 39in |
| Item Weight | 4.29lbs |
| Upholstery Fabric | 100% Cotton |
| Product Line | NA |
| UPC | NA |
Check the listing for details. Sunbeam Electric Restful Heated Mattress Pad, 12 Heat Settings, Twin, White. Color: White, Condition: New. Listed at 60.00 USD. SAFETY FIRST: 12-Hour selectable auto shut-off and overheat protection for added peace of mind. CUSTOMIZABLE WARMTH: 12 Heat settings allows you to select your ideal warmth heat level. COZY MATERIAL: 100% cotton top, extra-soft and cozy square quilted pattern for the ultimate comfort.