| Number of Items in Set | 2 |
|---|---|
| Shape | Round |
| Size | Large |
| Color | Brown |
| Material | Cast Iron |
| Item Length | 11.2 in |
| Brand | Sungmor |
| Mounting | Hanging |
| Type | Decorative Basket |
| Item Height | 20 in |
| Style | Vintage/Retro |
| Features | Heavy Duty |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 11.2 in |
Check the listing for details. Sungmor Cast Iron Hanging Baskets w/Fabric Liner 2PC 11in Dia. Rustic Brown Pots. Color: Brown, Condition: New, Made in China. Listed at 98.99 USD. Decorative Planters: These beautiful plant baskets are great for flowers, succulents, ferns, herbs, or fake flowers. Material: Made of heavy-duty cast iron, strong and durable construction with anti-rust coating, rustic brown finish, which is weather resistant.