| Country of Manufacture | Indonesia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Collection | Marina |
| Brand | Sunny Designs |
| Model | 1935WS |
| MPN | 1935WS |
| Color | White |
| Type | Rocking Chairs |
| Style | Farmhouse |
| Item Height | 41" |
| Item Width | 26" |
| Item Length | 22" |
| Category | Rocking Chairs |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Sunny Designs Marina Mahogany Rocking Chair with Cushion Seat & B |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Rocking Chairs |
| Compatible Brand | Sunny Designs |
| Product | Sunny Designs Marina Mahogany Rocking Chair with Cushion Seat & B |
| Installation | Yes |
| UPC | 810119040664 |
Check the listing for details. Sunny Designs Marina Mahogany Rocking Chair with Cushion Seat & Back in White. Color: White, Condition: New. Listed at 442.00 USD. This stylish accent rocking chair, with its sturdy mahogany construction, padding, and studded accents, is full of rugged charm and character that is easily imagined in a cozy living room or lodge. Smooth rocking rhythm.