| Country of Manufacture | Indonesia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Collection | Sedona |
| Brand | Sunny Designs |
| Model | 1935RO2-2 |
| MPN | 1935RO2-2 |
| Color | Oak |
| Type | Rocking Chairs |
| Style | Farmhouse |
| Item Height | 41" |
| Item Width | 26" |
| Item Length | 22" |
| Category | Rocking Chairs |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Sunny Designs Sedona Farmhouse Mindi Wood Rocking Chair in Rustic |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Rocking Chairs |
| Compatible Brand | Sunny Designs |
| Product | Sunny Designs Sedona Farmhouse Mindi Wood Rocking Chair in Rustic |
| Installation | Yes |
| UPC | 768855536456 |
Check the listing for details. Sunny Designs Sedona Farmhouse Mindi Wood Rocking Chair in Rustic Oak. Color: Oak, Condition: New. Listed at 442.00 USD. Bring classic rustic style to your seating ensemble with this rocking chair. Crafted of mindi solids in a warm rustic oak finish, this chair features a full back, fixed arms, and two curved glider rails.