| Suitable Media | Air, Fuel, Water |
|---|---|
| End B Type | Compression |
| End A Diameter | 1/4 in |
| MPN | 4JB-HT |
| Valve Operation | Manual |
| Brand | Swagelok |
| End B Diameter | 1/4 in |
| Body Material | Stainless Steel |
| Unit Type | Unit |
| Bonnet Type | Packed |
| End A Type | Compression |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Unit Quantity | 1 |
| Maximum Pressure | 6000 psi |
Check the listing for details. Swagelok 4JB-HT Bonnet Needle Valve 1/4-inch High Temp (AA). Condition: New – Open box. Listed at 75.00 USD. Swagelok 4JB-HT Bonnet Needle Valve 1/4-inch High Temp