| End B Diameter | 3/8 in |
|---|---|
| Brand | Swagelok |
| Suitable Media | Water, Oil, Air |
| Body Material | Stainless Steel |
| End A Diameter | 3/8 in |
| End B Type | Compression |
| Bonnet Type | Integral |
| End A Type | Compression |
| MPN | SS-1RS6-SC11 |
| Valve Operation | Manual |
| Maximum Pressure | 6000 psi |
Check the listing for details. Swagelok SS-1RS6-SC11 (3/8in) Needle Valve Stainless Steel Compression 6000PSI. Condition: New – Open box. Listed at 50.00 USD.