| Brand | Swagelok |
|---|---|
| End B Diameter | 1/2 in |
| Suitable Media | Water, Oil, Fuel, Air, Wastewater |
| Body Material | Stainless Steel |
| End B Type | Compression |
| End A Diameter | 1/2 in |
| Bonnet Type | Union |
| End A Type | Compression |
| MPN | SS6NRS8 |
| Valve Operation | Manual |
| Maximum Pressure | 6000 psi |
Check the listing for details. Swagelok SS6NRS8 1/2 in Service Needle Valve. Condition: New. Listed at 180.00 USD. Swagelok SS6NRS8 1/2 in Service Needle Valve