| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Item Width | 75 in |
| Item Length | 75 in |
| Item Height | 92 in |
| Country/Region of Manufacture | India |
| Material | Wood |
| Brand | Handmade |
| Color | Red |
| Type | Bench |
Check the listing for details. Swing Set Original Royal Piece for home office showroom seating stool display. Color: Red, Condition: New. Listed at 3700.00 USD. Artist made, Original Royal Swing Set for home office restaurant waiting area retail showroom seating stool display Made of Sheesham wood with silver metallic covering, hand carved embossed engraved & hand painted using special paint with ingredients such as gem stones cutting waste aloy. This mina piece is an authentic government authorized museum piece. SIZE : 75"wide & 92"high & 48"deep Seat Size: 46" long and 20" deep Easy to take each piece down & reassemble. It's used as a show piece in our dermalogica room & is like new.