| Country of Origin | China |
|---|---|
| Number of Items in Set | 2 |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Color | Gray |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Item Length | 17 in |
| Additional Parts Required | No |
| Brand | donext |
| Type | Stool |
| Department | Adults |
| Seating Capacity | Up to 2 |
| Assembly Required | Yes |
| Item Height | 44 in |
| FSC Certified | No |
| Style | Contemporary/Modern |
| Features | Swivel, Adjustable |
| Room | Kitchen |
| Item Width | 17 in |
| Item Weight | 18 lb |
| Upholstery Fabric | Faux Leather |
Check the listing for details. Swivel Adjustable Hydraulic Bar Stools Set of 2 Gray Faux Leather. Color: Gray, Condition: New, Made in China. Listed at 122.99 USD. Important; padding: 0 ! important; font-size: 18px; } { margin: 0; padding: 0; } img { max-width: 100%; } / Primary color styles /. primary-text-color { color: #000000; } / Secondary color styles /.