| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Number of Items in Set | Two-Piece |
| Indoor/Outdoor | Indoor & Outdoor |
| MPN | E02GF0401-050-01 |
| Maximum Weight Capacity | 300 lb |
| Year Manufactured | 2024 |
| Item Length | 28"D |
| Additional Parts Required | No |
| Department | Kids |
| Seat Depth | 20.5 in |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 46"H |
| Seat Height | 24 in |
| Style | Classic |
| Features | 360 Degree Swivel |
| Finish | Powder Coated |
| Item Width | 25"W |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Color | Black+Red |
| Material | Steel |
| Set Includes | Chair |
| Brand | PHI VILLA |
| Type | Bistro Chair |
| Seating Capacity | Up to 2 |
| Assembly Required | Yes |
| Model | None |
| Original/Reproduction | Modern Reproduction |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Item Weight | 56lb |
Check the listing for details. Swivel Patio Bar Stools Set of 2 Counter Height Dining Chairs High Back Armchair. Color: Black+Red, Condition: New. Listed at 246.99 USD.