| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Number of Items in Set | Two-Piece |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Maximum Weight Capacity | 300 lb |
| Year Manufactured | 2024 |
| MPN | E02GF115 |
| Item Length | 23 in |
| Additional Parts Required | No |
| Department | Adult |
| Care Instructions | Easy Care |
| Seat Depth | 20 in |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| Item Height | 42 in |
| FSC Certified | Yes |
| Seat Height | 18 in |
| Style | Modern |
| Features | High Back |
| Finish | Matte |
| Item Width | 19 in |
| Assembly Status | Part Assembled |
| Required Tools | Screwdriver |
| Color | Black Frame + Brown Fabric |
| Material | Metal |
| Set Includes | Chair |
| Backrest Height | 25 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Patio Chair |
| Seating Capacity | Up to 2 |
| Assembly Required | Yes |
| Theme | Family & Friends |
| Item Weight | 60 lb |
Check the listing for details. Swivel Patio Dining Chair Set of 2 High Back Outdoor Chairs Furniture. Color: Black Frame + Brown Fabric, Condition: New. Listed at 239.99 USD. eBay