| Please Note | Domestic shipment.Shipment within one working day |
|---|---|
| 📢Highlights🙌 | high performance🔥reliable quality🔥good stability |
| Tips~ | If you have any questions,please feel free to contact us!!! |
| ❤️Features | Fast shipping from US Warehouse |
| Brand | Unbranded |
| Type | Table Legs |
| Number of Items | 2 |
| Material | Steel |
| Item Height | 28 in |
| Item Length | 17.7 in |
| Item Width | 2 in |
| Features | / |
| Color | White |
| Department | Adults |
| Compatible Brand | / |
| Compatible Model | / |
| Item Weight | 20.94 lbs |
| MPN | As description shown |
| Model | / |
| Product Line | / |
| Each Leg Load Capacity | 220.46 lbs |
| Angled Support Bracket Length | 11.4 in |
| Each Leg Top Width | 3.1 in |
Check the listing for details. Table Legs Set 2PCS Desk Leg Metal Base w/ 4 Foot Pads & Angled Support Brackets. Color: White, Condition: New. Listed at 67.24 USD. Specifications Color: White Style: Modern Shape: Rectangular Material: Steel Process: High-temperature Baking Paint Mounting Type: Freestanding Installation Required: Yes Each Leg Load Capacity: 100kg/220.46 lbs Angled Support Bracket Length: 29cm/11.4in Each Leg Top Width: 7.87cm/3.1in Each Leg Size: 45*5.1*71.1cm/17.7*2*28in Package Size: 73*47*10cm/28.74*18.5*3.94in Gross Weight: 10kg/22.05 lbs Net Weight: 9.5kg/20.94 lbs Package Included 2* Table Legs 4* Foot Pads 4* Angled Support Brackets 1* English Diagram Other Accessories Required for Installation.